okl.építészmérnök egyetemi tanár (professzor) BME Épületszerkezettani TanszékMTMT hivatkozás
Dr. Becker Gábor egyetemi tanár, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karának egykori dékánja (2006-2014), az Épületszerkezettani Tanszék vezetője 2005-2017 között. Fő szakmai területe az épületszerkezeti tervezés, a nyílászáró szerkezetek, függönyfalak, üvegszerkezetek. Számos jelentős épület szaktervezője, pl. a herendi Porcellánium (építész: Turányi Gábor), az Inforpark több épülete (Kertész András, Szász László, Cságoly Ferenc és munkatársaik), az Alkotáspoint irodaház (Cságoly Ferenc és mtsai), az Operaház Eiffel csarnoka (Marosi Miklós), a Klotild déli palota (Matild Hotel, Puhl Antal és Dajka Péter), Puskás Aréna és MVM Dome (multifunkciós csarnok, Skardelli György és mtsai).
okl.építészmérnök egyetemi docens Széchenyi István EgyetemMTMT hivatkozás
2007-ben végeztem okleveles építészmérnökként a győri Széchenyi István Egyetem képzésén. 2009-től az egyetem Építészeti és Épületszerkezettani Tanszékén dolgozom oktatókén. 2017-ben doktori fokozatot szereztem, kutatási témám az oktatási épületek energetikai korszerűsítése volt. Az épületszerkezetek, épületfizika, épületenergetika és az energiatudatos épülettervezés tárgykörében oktatok, komplex- és diplomatervek szakági konzultációjában és doktori témavezetésben veszek részt. Egyéni vállalkozóként tervezői tevékenységet folytatok, főként lakóépületeket tervezek és épületszerkezeti konzultánsként dolgozom. Több szakmai kiadvány szerkesztésében is részt vettem nemzetközi projektekhez vagy a helyi építész kamara tevékenységéhez kapcsolódóan.
okl. építőmérnök egyetemi tanár BME Mechatronika Optika és Gépészeti Informatika TanszékMTMT hivatkozás
Építőmérnöki kutatási területen a magasépítési vasbeton és falazott szerkezete. Kutatásaim további hangsúlya a kompozitszerkezetek alkalmazása a önálló anyagként vagy erősítő anyagként az építőipartban, így falazott és vasbetonszerkezetek megerősítése területén is. Kutatásaim egyik fontos területe a kőszerkezetek modellezése, felülvizsgálata és megerősítése.
okl.építészmérnök tanszékvezető egyetemi docens Széchenyi István EgyetemMTMT hivatkozás
2007-ben végeztem a Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi karán okleves építészmérnökként. 2012-ben doktori, 2019-ben habilitált doktori címet szereztem ugyanezen intézmény Műszaki Tudományi Doktori Iskolájában. A diploma megszerzését követően kerültem az egyetem Építészeti és Épületszerkezettani Tanszékének állományába, ahol kezdetben óraadóként tevékenykedtem, később tanársegédi, adjunktusi, 2017 óta pedig docensi pozícióban. 2016 óta vagyok a tanszék vezetője. Tudományos szakterületem az építőanyagok és az épületszerkezetek, azon belül is az innovatív és természetközeli építőanyagok és építéstechnológiák.
okl.építészmérnök egyetemi docens Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Építész Szakmai IntézetMTMT hivatkozás
Dr. Molnár Tamás 2007-ben okleveles építész, majd 2012-ben okleveles szerkezettervező építészmérnök diplomát szerzett. Doktori fokozatát 2011-ben szerezte meg az építőművészet művészeti ágban. 2010 óta oktat a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának Építész Szakmai Intézetében építészettörténetet és épülettervezést magyar és angol nyelven. Egyetemi docensként a Breuer Marcell Doktori Iskola tudományos titkári teendőit is ellátja. 2015-ben habilitált doktori fokozatot szerzett. Az elmúlt években számos nemzetközi workshopon vett részt hallgatóival. Vendégoktatóként rendszeresen tart előadásokat különböző európai egyetemeken.
okl.építészmérnök adjunktus építéstan tanszék tanszékvezető Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi KarMTMT hivatkozás
Okleveles építészmérnök, Óbudai Egyetem Ybl Miklós építéstudományi kar építéstan tanszék vezetője. Alap képzést az akkori Ybl Miklós műszaki főiskolán szerezte, 2001‐ben. MSc fokozatát a Budapesti Műszaki Tudományi és Gazdasági Egyetemen szerezte okleveles építészmérnökként 2008‐ban. Doktori fokozatát a Szent István Egyetem Műszaki Tudományi Doktori Iskolájában, Gödöllőn szerezte 2019-ben Épületszerkezetek hatása a beltéri elektromágneses terekre témával. Felső oktatásban 2004 szeptemberétől dolgozik, kezdetben építészettörténet és épületszerkezettan, mostanra fő profilban épületszerkezettan oktatóként. Kutatási területe a korszerű épületszerkezettani megoldások, az épületbiológia, egészséges épületek, elektromágneses tereket csökkentő épületszerkezeti megoldások.
okleveles építőmérnök egyetemi tanár BME Építőmérnöki Kar Hidak és Szerkezetek TanszékMTMT hivatkozás
Okleveles építőmérnök, szerkezetépítő betontechnológus. Fő szakterületei: vasbetonszerkezetek laboratóriumi kísérleti vizsgálatai; helyszíni szerkezetvizsgálatok; szerkezetek közép- és hosszútávú megfigyelését szolgáló mérőrendszerek tervezése, kivitelezése. Kutatási területek: vasbeton szerkezetek nyírási, átszúródási viselkedése.
okl.építészmérnök egyetemi docens Soproni Egyetem Kreatívipari IntézetMTMT hivatkozás
Okleveles építészmérnök, a Soproni Egyetem, Faépítészeti Intézetének docense. Doktori fokozatát 2003-ban szerezte könnyűszerkezetes épületek energetikai vizsgálatából. 1994- óta vesz részt aktívan az egyetemi oktatásban, a szabadkézi rajz, épületszerkezettan és faépítészet témakörében. 2008 óta több település főépítésze. Kutatási területe a faszerkezetű épületek, építmények tervezése. Több erdei kilátó építészeti tervezése köthető a nevéhez.